Koreańskie maseczki

Koreańskie kosmetyki stają się coraz bardziej popularne. Nie bez powodu coraz większa liczba producentów wprowadza tego typu formuły i rozwiązania do swoich produktów. Tym samym bardzo dużą popularnością cieszą się koreańskie maski do twarzy tak zwane sheet mask. Dlaczego warto jest je stosować?

Sheet mask, które swoją popularność zdobyły na początku głównie w Korei to idealny sposób na to, aby sprawdzić, czy koreańskie pielęgnacja jest tym, co nam podpasuje. Koreańskie maseczki w płachcie są niedrogie i bardzo różnorodne w działaniu, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. W Koreańskiej pielęgnacji powinno używać się ich 1-2 razy w tygodniu. Z tego powodu opłaca się kupowanie je w większych opakowaniach. Niestety w Polsce ich ceny są stosunkowo wyższe na dodatek niewielu producentów oferuje sprzedaż większej ilości maseczek w jednym zestawie.

Koreańskie maseczki — zalety

Koreańskie maseczki ze względu na swój skład są prawdziwą bombą odżywczą dla naszej zmęczonej cery, po ich użyciu skóra jest miękka i jedwabista w dotyku, dodatkowo charakteryzuje się delikatnym rozjaśnieniem. Na rynku znaleźć możemy wiele różnych maseczek dostosowanych do potrzeb naszej skóry. Są w nich zawarte takie składniki odżywcze jak olejki, aloes, masło shea, czy kawa.

Koreańskie maseczki — jak stosować?

Maskę w płachcie powinno trzymać się na twarzy minimum 15 minut jednak nie dłużej niż 30 minut. Po jej ściągnięciu resztkę substancji, która pozostała na skórze należy delikatnie wklepać i wmasować. Dobrym rozwiązaniem jest również wyciśnięcie z opakowania resztek maski, która tam pozostała i jej również wmasowanie w skórę. Niektórzy pozostałości stosują także na włosy lub w charakterze balsamu do ciała. Niektóre maski w momencie nałożenia na twarz zaczynają wytwarzać delikatną pianę, która jednocześnie masuje naszą skórę twarzy. Działanie masek jest zróżnicowane, jednak każda z nich pozostawi naszą skórę wyjątkowo miękką i idealnie nawilżoną. Co ciekawe niektóre z oryginalnych koreańskich maseczek mają działanie lekko rozjaśniające skórę.